tahua

Top 10 Whenua rārangi wai ka metara nuinga Olympic Gold

Olympics

Ko te reira i te mana'o nui o nga whenua katoa e whai wāhi i roto i Olympics ki te riro i te mētara koura i roto i Olympic Games, whiwhi notability ratou, te rongo te ao, me te āhukahuka. Ko te reira i te moe o nga iwi ki te riro i te mētara koura. rōpū katoa o nga iwi e tomo te whakataetae ki te whāinga kotahi : riro te taitara mo to ratou whenua, me te kia te puna o te whakapehapeha mo reira.

Heoi, Ko reira anake te kaitäkaro tino pukumahi, me te ngingila e e taea ki te kawe i tenei misioni. E karangatia maha kapa i whenua maha i te wahi kotahi, whakaoho i te whakataetae i roto i te hapori o te ao. Kua takaro momo katoa o kēmu, me te e kauwhautia nga hua ki utu , koura, hiriwa, me te tahi atu mētara whakarewa.

I roto i nga wa onamata, ka kore i Olympic Games na hyped me te utu, hui nui, I whakamahia te Olive Pare ano he taonga mo nga toa. Ko te roto i te meka i te manga oriwa i tupu ake i roto i Olympia. Rite i whakanuia te kēmu, pera ta nga tohu.

ka nui atu i te moe i te hui, a ko reira tika ki te ōrite te taonga ki te taua hui nui. puta metara koura hei kōwhiringa. He he nui o te kaitākaro e kua riro tenei taonga engari kua riro nei whenua te nuinga o mētara koura Olympic te te pātai ngā. kua nei whenua kua taea ki te whakaputa i te kaitäkaro tino ngingila me kaitākaro? Top Ten Whenua wai ka metara nuinga Olympic Gold.

Top 10 rārangi o Whenua wai ka te nuinga metara Olympic Gold

metara WHÄNUIGOLDmuaparahiTAPEKE
1United States o Amerika10738607512684
2USSR4733763551204
3Germany251260270781
4Great Britain247276283806
5Italy235200228663
6France232254292778
7China213166147526
8Sweden193203231627
9Democratic Republic o Germany192165162519
10Russia182167179528

1.United States o Amerika:

United States o Amerika

Ko te whenua tuatahi i tihi te rārangi ko United States o Amerika i te te iwi anake e whakaaturia te taranata tu'aro pea, me te aroha nui mo hākinakina i roto i te tikanga tino tohu. He unmatchable ratou ngaio me ratou weriweri hoki wikitoria tawahi mīharo. Kua riro te reira i te katoa o 1073 mētara koura i Olympics.

2.USSR

USSR

Soviet Union(USSR) Kei te runga tuarua mo nga mētara tino koura i roto i Olympics toa i te katoa o 473 mētara koura a i roto i te oma tamau ki te riro atu o ratou.

3.Germany

Germany

runga Germany te tuatoru mo nga mētara tino koura i roto i Olympics toa i te katoa o 251 mētara koura a i roto i te oma tamau ki te riro atu o ratou.

4.Great Britain

Democratic Republic o Germany

runga Great Britain te wha mo te mētara tino koura i roto i Olympics toa i te katoa o 247 mētara koura a i roto i te oma tamau ki te riro atu o ratou.

5.Italy

rōpū

runga Italy te tuarima mo nga mētara tino koura i roto i Olympics toa i te katoa o 235 mētara koura a i roto i te oma tamau ki te riro atu o ratou.

6.France

team_canada France

runga France te tuaono mo nga mētara tino koura i roto i Olympics toa i te katoa o 232 mētara koura a i roto i te oma tamau ki te riro atu o ratou.

7.China

China

runga China te whitu mo nga mētara tino koura i roto i Olympics toa i te katoa o 213 mētara koura a i roto i te oma tamau ki te riro atu o ratou.

8.Sweden

Sweden

runga Sweden te waru hoki nga mētara tino koura i roto i Olympics toa i te katoa o 193 mētara koura a i roto i te oma tamau ki te riro atu o ratou.

9.Democratic Republic o Germany

Democratic Republic o Germany

Democratic Republic o Germany runga te tuaiwa mo te mētara tino koura i roto i Olympics toa i te katoa o 192 mētara koura a i roto i te oma tamau ki te riro atu o ratou.

10.Russia

julialipnitskaia_russia

runga Russia te tength mo nga mētara tino koura i roto i Olympics toa i te katoa o 182 mētara koura a i roto i te oma tamau ki te riro atu o ratou.

Ki te ōrite ana koe i tenei Top Ten Whenua wai ka te nuinga Olympic Gold metara tuhinga, faaite i te reira a ōrite ana IT… 😛

 

Waiho i te Reply

Ka kore e whakaputaina tō wāhitau īmēra. Kua tohua ngā āpure e hiahiatia ana *